Darmowe przejazdy PKP IC w Dzień Dziecka

30Od soboty do poniedziałku wszystkie dzieci poniżej 16. roku życia będą mogły podróżować pociągami PKP IC bezpłatnie. Na rodziców i opiekunów czeka 30-procentowa zniżka.         

Akcja ogłoszona przez premier Ewę Kopacz, minister infrastruktury Marię Wasiak oraz prezesa PKP IC ma związek z obchodzonym 1 czerwca Dniem Dziecka.

Poseł Andrzej Adamczyk, wiceszef sejmowej Komisji Infrastruktury, ocenia, że po przegranych przez PO wyborach prezydenckich to próba przekupienia społeczeństwa.

– Brakuje słów na tego typu zachowania rządzących, którzy z okazji Dnia Dziecka chcą się przypodobać społeczeństwu i rozdają nie swoje pieniądze. Z jednej strony Intercity narzeka, że ma ograniczone wpływy, że musi traktować pasażerów wysokimi cenami biletów, a z drugiej strony pani premier ogłasza dla dzieci wolne przejazdy pociągiem i zniżki dla ich rodziców. Życzyłbym pani premier, żeby potraktowała w ten sposób na przestrzeni całego roku trochę starsze dzieci: uczniów szkół średnich i studentów. Małym dzieciom można zaproponować podróż pociągiem retro – będą się cieszyły, będą im mogli rodzice i dziadkowie opowiadać, jakie pociągi jeździły kiedyś w Polsce – skomentował Andrzej Adamczyk.

Osoby chcące skorzystać z akcji, będą musiały podczas przejazdu przedstawić konduktorowi pobraną z kasy dworca kolejowego miejscówkę.

RIRM

drukuj