Dar Młodzieży rusza w Rejs Niepodległości

Już za pięć dni Dar Młodzieży wyruszy w rejs dokoła świata. Statek zawinie do 22 portów. Jego celem będzie Panama, gdzie na początku przyszłego roku odbędą się Światowe Dni Młodzieży.

„Rejs niepodległości” Daru Młodzieży będzie promował Polskę na całym świecie w setną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

– Będzie przed wszystkie morza i oceany, przez pięć kontynentów płynąć przez dziesięć miesięcy. Wraca do Gdyni w marcu 2019 roku. Po drodze zawinie do 22 portów – wyjaśniła dr Agnieszka Czarnecka z Akademii Morskiej w Gdyni.

Między innymi do Kopenhagi, Dakaru, Kapsztadu, Dżakarty, Singapuru, Szanghaju oraz Los Angeles. W patriotycznym konkursie wyłoniono czterystu młodych ludzi z całej Polski, którzy popłyną w rejs swojego życia.

– Mamy taką misję, by pokazać naszą polską tradycję, nasze korzenie, które są nierozerwalnie związane z naszą wiarą chrześcijańską. Myślę, że to, co jest ważne, to żeby pokazać historię bohaterów. Ważne postacie, które miały wpływ na historię Polski i świata – zaznaczyła Karolina, uczestniczka Rejsu Niepodległości.

Do blisko tysiącosobowej załogi dołączą też studenci Akademii Morskiej w Gdyni oraz szkół morskich ze Świnoujścia i Szczecina.

– Będziemy dziewięć razy wymieniali załogę. W sumie około tysiąca młodych ludzi z całej Polski przewinie się przez ten rejs – powiedziała dr Agnieszka Czarnecka.

Dar Młodzieży na początku przyszłego roku dopłynie do Panamy. Tam uczestnicy rejsu spotkają się z Ojcem Świętym i młodymi z całego świata.

– Myślę, że Światowe Dni Młodzieży w Panamie są czymś w czym bardzo chciałabym uczestniczyć, po tym co przeżyliśmy w Krakowie, jak byliśmy gospodarzem – mówiła Weronika, uczestniczka Rejsu Niepodległości.

Rejs będzie także sporym wyzwaniem dla młodych.

– Muszą zmierzyć się z tym, że trzeba będzie sprzątać pokład, wykonywać wszystkie polecania kapitana – wskazała dr Agnieszka Czarnecka.

Dar Młodzieży wypłynie w rejs dokoła świata 20 maja. Załoga zostanie tego dnia uroczyście pożegnana w Gdyni. Głównymi organizatorami rejsu są Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Akademia Morska w Gdyni. Rejs finansowo wspiera Polska Fundacja Narodowa.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl