fot. PAP/EPA

D. Tusk weźmie udział w dzisiejszym marszu Koalicji Europejskiej w Warszawie

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk weźmie udział w dzisiejszym marszu Koalicji Europejskiej, który przejdzie ulicami Warszawy. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Polska w Europie”. Podczas marszu głos ma zabrać były premier koalicyjnego rządu PO – PSL.

Donald Tusk jest aktywny podczas kampanii do europarlamentu. Choć oficjalnie nie może prowadzić agitacji wyborczej, to jednak zabiera głos, krytykując obecny rząd.

Do aktywności byłego premiera odniósł się na antenie Tv Trwam wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Polityk ocenił, że Donald Tusk zmienia swoje poglądy w zależności od interesu, jaki chce osiągnąć.

– To jest człowiek, który w mojej ocenie jest wyjątkowo zakłamany, dlatego że kiedy było mu to wygodne i kiedy startował na prezydenta, to potrafił pokazywać, że to jest osoba, która będzie broniła wartości chrześcijańskich. Pokazywał nawet specjalne zdjęcia, filmy z rodziną itd. Teraz, kiedy chce pokazać, że w Polsce może robić to samo, co robią elity europejskie z cywilizacją chrześcijańską, to nawet mu oko nie mignie, żeby zorganizować taki spektakl, jaki widzieliśmy 3 maja, gdzie człowiek, który występował podczas tego – zaplanowanego moim zdaniem – przez niego tego przedstawienia, porównuje Kościół katolicki do – za przeproszeniem – świni taplającej się w błocie – zaznaczył Patryk Jaki.  

Marsz organizowany przez Koalicję Europejską wyruszy w południe z Placu Bankowego. Zgromadzeni przejdą ulicą Marszałkowską na Plac Konstytucji.

Organizatorzy spodziewają 50 tys. osób.

RIRM

drukuj