fot. flickr.com

D. Tusk: Serbia dała na wspólną walkę z koronawirusem 12 razy więcej niż Polska; R. Fogiel: przeznaczamy więcej

Serbia dała na wspólną walkę z koronawirusem dwanaście razy więcej niż rząd Mateusza Morawieckiego – napisał w środę na Twitterze szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk. Odpowiedział mu wicerzecznik PiS Radosław Fogiel pisząc, że polski rząd przeznacza w ramach różnych inicjatyw dużo większe środki na walkę z COVID-19.

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Polska i kraje Grupy Wyszehradzkiej zdecydowały o przeznaczeniu dodatkowych 3 mln euro w ramach ogłoszonej przez KE akcji darczyńców na rzecz opracowania szczepionki i kuracji na Covid-19. Wkład Polski to 750 tys. euro. Łącznie światowi liderzy zadeklarowali przekazanie 7,4 mld euro, z czego Francja i Niemcy – po 500 mln euro, a Norwegia – 1 mld dolarów.

Do wkładu Polski w międzynarodowe działania związane z walką z COVID-19 odniósł się Tusk. Poinformował, że odbył rozmowę z prezydentem Serbii.

„Pięć razy mniejsza, dwa razy biedniejsza niż Polska, dała na wspólną walkę z koronawirusem DWANAŚCIE razy więcej niż rząd Morawieckiego. Jeszcze niedawno solidarność była naszym znakiem rozpoznawczym” – zaznaczył były premier.

Na wpis Tuska zareagował Fogiel:

„Nadal mniej niż to, co Polska utraciła na karuzelach vatowskich za rządów Donalda Tuska. A Polska zadeklarowała wraz z pozostałymi państwami członkowskimi Grupy Wyszehradzkiej 3 mln euro i stąd kwota naszego wkładu” – zauważył.

Dodał, że zadeklarowane przez Polskę 750 tys. euro to nowe, dodatkowe środki.

„Na walkę z COVID przeznaczamy 12 mln euro w ramach pomocy innym krajom i dodatkowo 77 mln euro na badania” – napisał wicerzecznik PiS.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl