fot. PAP/EPA

D. Trump: Zgodzę się na zwiększenie pakietu stymulacyjnego powyżej 1,8 bln dolarów

Prezydent USA Donald Trump powiedział w czwartek w wywiadzie dla stacji Fox Business, że zgodzi się na zwiększenie pakietu stymulacyjnego dla gospodarki powyżej 1,8 bln dolarów. Demokratyczna większość w Izbie Reprezentantów chce, by wynosił on 2,2 bln USD.

Według Trumpa jest szansa, że decyzja o pakiecie stymulacyjnym zostanie przegłosowana jeszcze przed zaplanowanymi na 3 listopada wyborami prezydenckimi.

Izba Reprezentantów, w której większość mają Demokraci, przegłosowała 2 października ustawę o kolejnym pakiecie stymulacyjnym dla amerykańskiej gospodarki, wartym 2,2 bln dolarów. Regulacja ma jednak małe szanse na wejście w życie, bowiem przeciwni jej są Republikanie, mający większość w Senacie.

Przedstawiciele prezydenta i Kongresu prowadzili rozmowy na temat nowego programu pomocy dla gospodarki pogrążonej w kryzysie z powodu pandemii koronawirusa, ale utknęły one w martwym punkcie. W piątek administracja Trumpa zaproponowała, by na środki pomocowe wydać 1,8 bln dolarów, co było podwyższeniem poprzedniej propozycji, opiewającej na 1,6 bln.

W tym roku zatwierdzono już pomoc dla amerykańskiej gospodarki w wysokości ponad 3 bln dolarów. Pierwszy z pakietów stymulacyjnych, o rekordowej wartości 2 bln dolarów, został podpisany przez prezydenta USA Donalda Trumpa pod koniec marca.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl