fot. pixabay

D. Trump wydał rozporządzenie gwarantujące opiekę medyczną dzieciom, które przeżyły tzw. aborcję

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wydał nowe rozporządzenie w sprawie tzw. aborcji. Dokument ma gwarantować opiekę medyczną dzieciom, które przeżyły zbrodniczy proceder.

Starania o to, by zakazać zabijania dzieci, które przeżyły tzw. aborcję, były podejmowane od wielu lat. W amerykańskim Kongresie taka propozycja nie przeszła. Partia Demokratyczna jest przecież silnie związana z proaborcyjnym lobby.

– Ogromny wpływ na życie publiczne mają ludzie o poglądach lewicowych, którzy robią wszystko, aby nie chronić życia, tylko rozszerzać aborcję – powiedział Henryk Kuczaj, konsultor Rady ds. Rodziny przy Konferencji Episkopatu Polski.

Dlatego przełomowy jest  dokument, jaki podjął prezydent USA Donald Trump.

– Wszystkie bezcenne dzieci urodzone żywe, bez względu na ich sytuację, otrzymają opiekę medyczną, na którą zasługują. To nasz święty obowiązek moralny – zapewnił Donald Trump.

Dotyczy to także dzieci, które miały zostać zamordowane w klinikach aborcyjnych, ale przeżyły zbrodniczy proceder. Inicjatywa prezydenta USA ma charakter rozporządzenia. Ma być to federalna wersja propozycji ustawodawczej, którą już wcześniej przegłosowano w niektórych stanach USA.

– Do dzisiaj dzieci, które przeżyły aborcję, pozostawały same sobie, bez dostarczenia tlenu, bez środków znieczulających – kończyły swoje życie w kilku-, kilkunastogodzinnej męczarni – podkreślał Henryk Kuczaj.

Ubieganie się o tak podstawowe prawo jak pomoc dziecku, które przeżyło tzw. aborcję, pokazuje skalę barbarzyństwa, do jakiego dochodzi w Stanach Zjednoczonych.

– Bardzo ważne w tym rozporządzeniu jest też to, że zakusy, jakie są, aby rozszerzyć aborcję na dzieci, które udało się już urodzić – miejmy nadzieję – zostaną powstrzymane – zwrócił uwagę konsultor Rady ds. Rodziny przy Konferencji Episkopatu Polski.

Według zapowiedzi prezydenta USA, jego administracja ma zwiększać fundusze federalne na badania w dziedzinie neonatologii, aby każdemu dziecku zapewnić największe szanse na wzrost i rozwój.

TV Trwam News

drukuj