fot. PAP/EPA

D. Trump: Wczoraj prowadziłem w wielu kluczowych stanach, ale przewagi zaczęły „magicznie znikać”

We wtorek wieczorem prowadziłem w wielu kluczowych stanach USA, później te przewagi zaczęły „magicznie znikać”, kiedy podliczono niespodziewane głosy – napisał w środę na Twitterze prezydent USA Donald Trump. Jak ocenił, „jest to bardzo dziwne”.

„Wczoraj wieczorem prowadziłem, często znacznie, w wielu kluczowych stanach, w prawie wszystkich przypadkach zarządzanych i kontrolowanych przez Demokratów. Później, jeden po drugim, (te przewagi) zaczęły magicznie znikać, kiedy policzono niespodziewane partie głosów” – oznajmił Donald Trump.

„To bardzo dziwne i +ankieterzy+ całkowicie i historycznie się pomylili!” – dodał.

Twitter oznaczył treść jego wpisu jako taką, która może „wzbudzać kontrowersje albo wprowadzać w błąd w kwestiach dotyczących udziału w wyborach lub innej procedurze obywatelskiej”.

W wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych wciąż trwa liczenie głosów.

Manager kampanii Donalda Trumpa Bill Stepien oświadczył, że oczekuje, iż po pozostające do podliczenia głosy przyniosą obecnemu szefowi państwa wygraną.

„Jeśli zliczyć wszystkie legalne karty do głosowania, to wygrywamy, prezydent wygrywa” – podkreślił. Jak pisze Reuters, Stepien powiedział dziennikarzom, że „nielegalnie oddane” głosy nie powinny być liczone.

W noc wyborczą ubiegający się o reelekcję Trump stwierdził: „Tak szczerze, to wygraliśmy te wybory”.

„Wygramy to. O ile wiem, już tak się stało” – oznajmił. Prezydent mówił o „oszustwie na Amerykanach”. W ten sposób odnosił się prawdopodobnie do zliczania głosów nadsyłanych drogą pocztową, które mogą przechylić szalę zwycięstwa na stronę kandydata Demokratów Joe Bidena. Zapowiedział też, że zwróci się w tej sprawie do Sądu Najwyższego.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl