D. Trump przedłuży swą podróż, by wziąć udział w szczycie Azji Wschodniej

Prezydent USA Donald Trump poinformował w piątek, że przedłuży o jeden dzień swój pobyt na Filipinach w ramach rozpoczynającej się 10-dniowej podróży po Azji. Biały Dom potwierdził, że 14 listopada Trump weźmie udział w szczycie Azji Wschodniej na Filipinach.

„Właściwie spędzimy dodatkowo jeden dzień na Filipinach. Odbywa się tam duża konferencja, druga konferencja, i myślę, że odniesiemy wielki sukces” – powiedział Donald Trump dziennikarzom w Białym Domu przed wylotem do Azji.

Rzeczniczka Białego Domu Sarah Huckabee Sanders potwierdziła, że prezydent weźmie udział w szczycie Azji Wschodniej z udziałem m.in. Chin, Rosji i Indii.

Dzień wcześniej Departament Stanu USA informował, że prezydenta na tym szczycie będzie reprezentował sekretarz stanu Rex Tillerson.

W czasie swej pierwszej podróż do Azji Trump odwiedzi pięć krajów: Koreę Południową, Japonię, Chiny, Wietnam i Filipiny. W mieście Danang w środkowym Wietnamie będzie uczestniczył w dorocznym spotkaniu przywódców państw Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC). W stolicy Filipin Manili weźmie udział w szczycie USA-ASEAN (Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej), a następnie w zaplanowanym tam szczycie Azji Wschodniej.

Sojusznicy USA w regionie liczą, że w czasie podróży po krajach regionu prezydent USA potwierdzi wolę silnego zaangażowania Ameryki na tym kontynencie, ważnego wobec rosnącej potęgi Chin i atomowych zbrojeń Korei Płn.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl