fot. flickr.com

Zmarł brat prezydenta D. Trumpa

Młodszy brat prezydenta Donalda Trumpa, Robert, zmarł w sobotę w nowojorskim szpitalu w wieku 71 lat – poinformował prezydent w opublikowanym oświadczeniu. Przyczyny zgonu nie ujawniono.

„Z ciężkim sercem informuję, że mój wspaniały brat, Robert, odszedł w spokoju dzisiejszej nocy. Był nie tylko moim bratem, ale najlepszym przyjacielem. Będzie mi go bardzo brakować, ale spotkamy się znowu. Jego pamięć pozostanie w moim sercu na zawsze. Robert, kocham Cię. Spoczywaj w spokoju” – napisał Donald Trump.

Prezydent odwiedził swojego brata w szpitalu w piątek po południu. Powiedział wówczas dziennikarzom, że „przeżywa on ciężki czas”.

Media amerykańskie informowały o poważnej chorobie Roberta Trumpa, ale nie jest jasne na jaką chorobę cierpiał.

Był on najmłodszym z rodzeństwa Trumpów i utrzymywał bliskie kontakty ze swym starszym, 74-letnim bratem. Zajmował się administrowaniem i kierowaniem inwestycjami imperium nieruchomościowego rodziny Trumpów.

Jak mówią przyjaciele rodziny, Robert i Donald bardzo różnili się charakterami. Prezydent przyznawał, że Robert „jest znacznie bardziej cichy i spokojny niż ja”.

W czerwcu br. Robert wystąpił na drogę sądową próbując zapobiec publikacji książki siostrzenicy prezydenta, Mary Trump, zatytułowanej „Jak moja rodzina stworzyła najniebezpieczniejszego człowieka świata”. Książka ma mieć charakter demaskatorski i ujawniać wiele kłopotliwych informacji o prezydencie.

Według dziennika „New York Post”, Robert spędził w czerwcu ponad tydzień na oddziale intensywnej terapii nowojorskiego szpitala Mount Sinai na Manhattanie.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl