D. Trump: Islamscy terroryści regularnie mordują chrześcijan(…) muszą zostać starci z powierzchni ziemi

Prezydent elekt Donald Trump nazwał „przerażającym aktem terroru” dramatyczne wydarzenia w Berlinie, gdzie ciężarówka wjechała w tłum ludzi, zabijając co najmniej 12 osób i raniąc 48.

„Niewinni cywile zostali zabici na ulicy” – oświadczył w poniedziałek Donald Trump i dodał: „Państwo Islamskie i inni islamscy terroryści regularnie mordują chrześcijan(…) Ci terroryści muszą zostać starci z powierzchni ziemi”.

Trump złożył to oświadczenie w momencie, gdy wprawdzie władze Niemiec mówiły o możliwym zamachu w Berlinie, ale nie wskazywały na to, że mogą za nim stać islamscy ekstremiści.

Donald Trump potępił także zamordowanie ambasadora Rosji w Turcji i strzelaninę w Szwajcarii”.

„Doszło do zamachów w Turcji, Szwajcarii i Niemczech – i będzie coraz gorzej. Cywilizowany świat musi zmienić swój sposób myślenia” – napisał prezydent elekt na Twitterze.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl