Trump i Merkel za ostrzejszymi sankcjami ONZ wobec Korei Płn.

W reakcji na przeprowadzoną w niedzielę przez Koreę Płn. próbę nuklearną prezydent USA Donald Trump i kanclerz Niemiec Angela Merkel uzgodnili w poniedziałek, że ONZ powinna szybko uchwalić ostrzejsze sankcje wobec reżimu w Pjongjangu – przekazał rzecznik Merkel.

„Oboje zgodzili się, że próba bomby wodorowej oznacza nową eskalację ze strony północnokoreańskiego reżimu i jest nie do zaakceptowania” – oświadczył rzecznik Steffen Seibert po telefonicznej rozmowie Merkel i Trumpa.

„Niemiecka kanclerz i amerykański prezydent wyrazili pogląd, że wspólnota międzynarodowa musi kontynuować wywieranie presji na reżim, a Rada Bezpieczeństwa ONZ musi szybko uchwalić dalsze, surowsze sankcje” – dodał rzecznik.

Merkel ze swej strony dodała, że Niemcy będą forsować surowsze sankcje wobec Korei Płn. na forum Unii Europejskiej.

„Celem jest wyperswadowanie Korei Płn. naruszania międzynarodowego prawa i doprowadzenie do pokojowego rozwiązania konfliktu” – zaznaczył Seibert.

Korea Płn. ogłosiła w niedzielę, że „całkowitym powodzeniem” zakończyła się przeprowadzona przez Pjongjang próba z użyciem bomby wodorowej przeznaczonej do montażu na międzykontynentalnych pociskach balistycznych (ICBM).

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl