fot. PAP/Piotr Nowak

D. Obajtek: Dyskryminacja ze względu na poglądy polityczne jest niedopuszczalna

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zapowiedział, że fundacja ORLEN udzieli wsparcia pani Ani Derewienko. Wskazał, że dyskryminacja ze względu na poglądy polityczne jest niedopuszczalna.

Chodzi o niepełnosprawną podopieczną Fundacji Dum Spiro Spero w Bydgoszczy Annę Derewienko, która uważa, że utraciła wsparcie fundacji z uwagi na swoje poglądy polityczne i brak poparcia dla Platformy Obywatelskiej.

„Na prośbę @prezydentpl @AndrzejDuda nasza Fundacja ORLEN skontaktuje się z panią Anią i udzieli jej niezbędnego wsparcia. Dyskryminacja ze względu na poglądy polityczne jest niedopuszczalna” – wskazał na Twitterze prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Rzecznik prezydenckiego sztabu Adam Bielan podczas czwartkowej konferencji prasowej poinformował, że do sztabu prezydenta Andrzeja Dudy dotarła informacja z mediów społecznościowych, iż Anna Derewienko, osoba niepełnosprawna po amputacji nóg, za poparcie w mediach społecznościowych Andrzeja Dudy została usunięta z listy podopiecznych fundacji, której prezesem jest radna Platformy Obywatelskiej w Bydgoszczy Katarzyna Zwierzchowska. Prezes fundacji z tej partii Katarzyna Zwierzchowska podkreśla, że porozumienie nie zostało rozwiązane z powodów politycznych.

PAP

drukuj