fot. pixabay.com

Czy za projektem tzw. ustawy wiatrakowej stoi przedsiębiorstwo energetyczne? Prawo i Sprawiedliwość uważa, że tak

Prawo i Sprawiedliwość wskazuje, że za projektem ustawy dotyczącej cen energii i wiatraków może stać osoba reprezentująca duże przedsiębiorstwa energetyczne. Podczas konferencji w Sejmie posłowie klubu PiS relacjonowali przebieg posiedzenia połączonych komisji energii, klimatu i aktywów oraz finansów publicznych, które zajmowały się projektem. Zwracali uwagę, że w trakcie obrad, na szczegółowe pytania odpowiadał Adam Romanowski z kancelarii adwokackiej specjalizującej się w doradzaniu firmom energetycznym.

Poseł Marek Suski wskazał, że mamy do czynienia ze skandalem, który należy wyjaśnić.

Zapytaliśmy, kim jest ten tajemniczy człowiek i po dłuższej chwili, niechęci udzielenia informacji, otrzymaliśmy informację, że jest to przedstawiciel Instytutu Obywatelskiego, Adam Romanowski. Po sprawdzeniu, nie znaleźliśmy na stronach Instytutu tego pana, natomiast on jest współwłaścicielem, założycielem kancelarii adwokackiej, która reprezentuje duże firmy energetyczne – powiedział Marek Suski.

Chyba pierwszym raz w historii Sejmu spotkałem się z taką sytuacją, że zaproszony gość, nie wiadomo, kogo reprezentujący, przedstawia projekt, który miał bronić przed nadmiernymi zyskami dużych firm energetycznych, jest osobą, która pracuje dla tych firm, która za duże pieniądze reprezentuje te firmy, a jednocześnie jest autorem ustawy, która przed dużymi zyskami tych firm miała bronić zwykłych obywateli. Gdyby popatrzeć na ustawę lobbingową, wypełnia on znamiona lobbysty, ale oczywiście ten pan nie zgłosił się jako lobbysta – zaznaczył polityk.

Grupa posłów Polski 2050-TD i KO wniosła do Sejmu projekt nowelizacji ustawy dot. wsparcia odbiorców energii, przedłużający zamrożenie cen energii do połowy przyszłego roku. Projekt zawierał także przepisy liberalizujące stawianie farm wiatrowych i wiatraków w Polsce. Po fali krytyki zapisów dotyczących wiatraków KO złożyła autopoprawkę, która wykreśla je z projektu nowelizacji.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl