fot. bbn.gov.pl

Czy Polska wyciągnie wnioski z polityki migracyjnej Zachodu?

Polska powinna wyciągnąć wnioski z polityki migracyjnej prowadzonej przez Francję, Niemcy czy Wielką Brytanię – ocenia szef BBN-u Paweł Soloch. Kwestia przyjmowania uchodźców powróciła w dyskusjach po zamachach w Paryżu.

Według najnowszych danych – w wyniku ataków zginęło 129 osób, a ok. 350 zostało rannych.

– Polska, w moim przekonaniu, powinna dobrze się przyjrzeć polityce prowadzonej przez największe państwa europejskie, takie właśnie jak Francja, Niemcy czy Wielka Brytania, licząc się z tym, że napływ obcokrajowców, a zwłaszcza tych ze świata islamu – bo chodzi o ten rodzaj imigrantów – wyciągając wnioski, dostosowała do tego swoją własną politykę, gdzie naczelnym zadaniem ma być przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa własnym obywatelom – podkreśla Paweł Soloch.     

Szef BBN-u zaznaczył też, że są sygnały, iż system weryfikowania uchodźców nie jest skuteczny. Dodał, że istnieje obawa, czy będziemy w stanie prawidłowo zweryfikować czy osoby, które przyjmujemy nie stanowią zagrożenia.

Francuski prezydent Francois Hollande poinformował wczoraj parlament, że w związku z zamachami terrorystycznymi w Paryżu chce przedłużenia stanu wyjątkowego na trzy miesiące.

Wieczorem w katedrze Notre Dame, sprawowana była Msza św. w intencji ofiar, a dziś w południe Europa uczci zamordowanych minutą ciszy.

RIRM

drukuj