fot. PAP/Paweł Supernak

Część uczniów szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych ponownie wracają do nauki zdalnej

Uczniowie szkół podstawowych z klas od V do VIII i ponadpodstawowych przechodzą dziś na nauczanie zdalne. Kształcenie na odległość potrwa do 27 lutego 2022 roku.

Zdalnie pracować będą również placówki kształcenia ustawicznego i centra kształcenia zawodowego. Uczniowie z klas od I do IV szkół podstawowych i przedszkolaki kontynuują naukę w trybie stacjonarnym.

Anna Ostrowska,  rzecznik resortu edukacji i nauki, wskazuje, że ograniczenie nauki w szkołach to działanie prewencyjne. Dodaje, że istnieje możliwość zorganizowania konsultacji w placówkach dla maturzystów i ósmoklasistów.

– Wprowadzenie ograniczenia w funkcjonowaniu szkół i placówek było konieczne ze względu na rosnącą liczbę zachorowań. Bez zmian pozostają terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2021/2022. Pozostawiamy możliwość zorganizowania konsultacji na terenie szkoły dla uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty lub maturalnego. Dyrektor szkoły może zapewnić w placówce konsultacje indywidualne lub grupowe. Korzystanie z takich konsultacji jest dobrowolne – wyjaśnia rzecznik Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Dyrektorzy szkół prowadzących kształcenie zawodowe oraz placówek kształcenia ustawicznego będą mogli zorganizować zajęcia praktyczne w formie stacjonarnej.

Zajęcia te będą odbywać się w wybranych dniach tygodnia, a ich wymiar nie może przekroczyć 16 h tygodniowo.

Możliwe jest również stacjonarnie odbywanie praktyk zawodowych w miejscu ich prowadzenia. Bursy i internaty także będą działały na dotychczasowych zasadach.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl