W czerwcu pierwsze samoloty dla VIP-ów

Pierwsze samoloty do transportu VIP-ów trafią do Polski w czerwcu; najważniejsze osoby w państwie będą mogły z nich korzystać od jesieni – poinformował wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej Bartosz Kownacki.

Wiceminister był pytany w radiu RMF FM o to, kiedy zostanie rozstrzygnięta kwestia transportu VIP-ów. Polityk przypomniał, że w ostatnich latach wielokrotnie rozpisywano przetargi na samoloty dla najważniejszych osób w państwie.

„Przez 27 lat tego problemu nie rozwiązano. (…) Dopiero trzynasty przetarg się udał – trzynasty to był ten, który my rozstrzygnęliśmy na jesieni ubiegłego roku” – powiedział Bartosz Kownacki.

Pierwsze samoloty do transportu najważniejszych osób w państwie przylecą w czerwcu 2017 roku – dodał.

„Liczę, że od jesieni, bo jest potrzebny okres szkolenia, także tutaj na miejscu, naszych pilotów, już <<head>>, czyli najważniejsza osoba w państwie, pan prezydent, czy inne osoby mające ten status, będą mogły podróżować nowymi samolotami, które będą na wyposażeniu wojska” – poinformował wiceszef MON.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości wskazał, że już teraz prowadzone są przygotowania do przyjęcia nowych samolotów.

Bartosz Kownacki poinformował też, że polscy piloci i technicy, wkrótce udadzą się do USA na szkolenia.

„Pierwsi technicy (…) około 20 marca, lecą do Stanów Zjednoczonych, a pierwsi piloci w połowie kwietnia będą już w Stanach Zjednoczonych” – mówił.

W ocenie wiceministra, docelowo Polska powinna posiadać flotę ośmiu samolotów przeznaczonych do transportu VIP-ów.

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl