Kontrowersje wokół ustawy hazardowej

Posłowie z Kukiz’15 chcą odroczenia wejścia w życie ustawy hazardowej. W ich ocenie, obowiązujące prawo powoduje monopolizację sektora jednorękich bandytów, a także może doprowadzić do przejęcia rynku przez firmę zagraniczną.

Politycy z Kukiz’15 złożyli projekt nowelizacji uchwalonej w grudniu ustawy o grach hazardowych, zakładający odroczenie jej wejścia w życie.

– My chcemy wydłużyć o pół roku przepisy ogólne dotyczące wejścia w życie tego projektu, tak aby ustawa weszła ewentualnie 1 października, a przepisy szczegółowe 1 stycznia przyszłego rokuwyjaśnia Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz‘15.

Posłowie z Kukiz‘15 mówią, że ustawa budzi spore wątpliwości, o których mówił przed śmiercią poseł Rafał Wójcikowski. Chodzi głównie o zapisy, dzięki którym monopol na dostarczenie automatów do gier – tzw. jednorękich bandytów oraz ich serwisowania – otrzyma amerykańska firma.

– Złożyliśmy interpelację, która pyta ministra o to, żeby ujawnił szczegóły umowy z podmiotem, który ma być operatorem tego systemu; żeby ujawnił od kogo będą kupione urządzenia i kto będzie serwisował te urządzenia; żeby ujawniono również ceny, za jakie te zakupy zostały dokonane – podkreśla Bartosz Jóźwiak, poseł Kukiz‘15.

Politycy Kukiz‘15 obawiają się, że ustawa może spowodować gigantyczną stratę dla Skarbu Państwa.

– Pojawiają się przesłanki pozwalające stwierdzić, że budżet państwa zostanie na tej ustawie uszczuplony o grube miliardy złotych – dodaje.

Dlatego w poniedziałek Kukiz‘15 zamierza wystąpić z kolejną interpelacją.

– Tym razem będziemy dopytywali o kwestie związane z analizą ekonomiczno-finansową, na podstawie której zostały ustalone takie, a nie inne rozwiązania dla ustawy hazardowej, która, naszym zdaniem, będzie szkodliwa dla budżetu państwa – zapowiada Bartosz Jóźwiak.

Ustawa hazardowa została przyjęta przez Sejm 15 grudnia ubiegłego roku i ma wejść w życie od kwietnia.

TV Trwam News/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl