Czechy: Zeman za przyjęciem chrześcijańskich uchodźców z Syrii

Czeski prezydent Milosz Zeman jest zdania, że uchodźcy z kulturowo obcego środowiska nie byliby po przyjęciu w Czechach w szczęśliwej sytuacji, a za kulturowo bliskich uważa syryjskich chrześcijan – oświadczył w czwartek prezydencki rzecznik Jirzi Ovczaczek.

Pan prezydent nadal reprezentuje pogląd, że uchodźcy z kulturowo całkowicie obcego środowiska nie byliby w szczęśliwej sytuacji. Szanuje stanowisko Czeskiej Konferencji Episkopatu, która zaproponowałaby uchodźcami tymi byli chrześcijanie, między innymi syryjscy, których uważa za kulturowo bliskich – powiedział Ovczaczek agencji CTK.

Sam Zeman przebywa obecnie już drugi tydzień na letnim urlopie.

Na odbywającym się w nocy ze środy na czwartek posiedzeniu centrolewicowego czeskiego rządu minister spraw wewnętrznych Milan Chovanec otrzymał mandat na wynegocjowanie z innymi krajami UE przyjęcia 1500 uchodźców: 1100 z nich miałoby przybyć z Włoch i Grecji, a 400 z pozaeuropejskich obozów dla uciekinierów, na przykład w Jordanii czy w irackim Kurdystanie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl