Czechy: Policyjny szturm na dom zabójcy z restauracji 

Czeska policja wzięła szturmem dom mężczyzny, który zabił osiem osób w restauracji w mieście Uhersky Brod a następnie popełnił samobójstwo, gdyż zabarykadowała się w nim żona zabójcy – poinformowała w nocy z wtorku na środę agencja CTK.

Policjanci chcieli wejść do domu by sprawdzić, czy nie ma tam broni. Żona zabójcy zabarykadowała się jednak w budynku i gdy odmówiła wpuszczenia funkcjonariuszy, ci przystąpili do szturmu zakończonego wejściem do domu.

Kobietę, która najpewniej cierpi na zaburzenia psychiczne, zabrała karetka pogotowia.

Kilka godzin wcześniej jej 62-letni mąż zastrzelił w miejscowej restauracji osiem osób – siedmiu mężczyzn i kobietę. Napastnik, którego motywy działania nie są znane, popełnił samobójstwo.

Uhersky Brod leży około 260 kilometrów na południowy wschód od Pragi w kraju (województwie) zlinskim w pobliżu granicy ze Słowacją.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl