fot. sxc.hu

Czas na złożenie deklaracji PIT – do końca kwietnia

Pozostał nieco ponad miesiąc na złożenie zeznania podatkowego PIT. Dzisiaj w WSKSiM w Toruniu można było otrzymać od pracowników urzędu skarbowego pomoc w wypełnieniu i złożeniu tego formularza.

Rozliczając się z podatku Polacy mogą przekazywać 1 proc. swojego podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego.

Jednym z podmiotów, które są uprawnione do uzyskania tego dochodu jest Fundacja Nasza Przyszłość. Justyna Lipińska, rzecznik prasowy I Urzędy Skarbowego w Toruniu zachęca podatników do skorzystania z systemu internetowego eDeklaracje, aby złożyć zeznanie i przekazać swój 1 proc. podatku.

– Jest to bardzo prosta rzecz jeżeli tylko podatnik chce podzielić się 1 proc. swojego podatku. Podatnik we właściwej rubryce wpisuje kwotę jaką chce przekazać, która nie może przekroczyć 1 proc. podatku oraz numer KRS wybranej Organizacji Pożytku Publicznego. Podatnicy często pytają: jaki druk wybrać? z jakiej ulgi skorzystać? Jeżeli skorzystamy z programu e-Deklaracje, większość z tych problemów nie będzie miała miejsca. Wypełniając to zeznanie za pomocą e-Deklaracji mamy odpowiedzi na większość pytań. Unikniemy też choćby błędu rachunkowego ponieważ system przypilnuje, żeby rachunkowo ten PIT został złożony poprawnie, a także unikniemy kolejnego błędu czyli braku podpisu. System po prostu nie przepuści zeznania niepodpisanego – tłumaczy pani Justyna Lipińska.

Termin składania zeznania podatkowego upływa pod koniec kwietnia.

RIRM

drukuj