fot. PAP/Rafał Guz

Zerowy PIT dla osób na stażu i praktykach

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział nowe regulacje, które przyciągną młodych do administracji publicznej. Chce m.in. zwolnić stażystów i praktykantów z podatku PIT.

Zerowy PIT dla młodych to inicjatywa rządu Prawa i Sprawiedliwości podjęta w poprzednim roku. Rozwiązanie obejmuje osoby do 26. roku życia, pracujące na umowach o pracę i umowach zlecenia.

Dołożymy do tego również zerowy PIT dla stażystów, dla tych osób, które chcą rozpocząć pracę w formie stażu i zwiększyć ich motywację finansową do pracy w administracji publicznej – poinformował premier.

Stażyści, którzy trafią do administracji publicznej mają, zyskać nawet 900 zł miesięcznie. Państwo chce przyciągać do administracji publicznej młodych, uzdolnionych ludzi – tłumaczył premier Mateusz Morawiecki. Zerowy PIT dla stażystów to jeden z elementów szerszej propozycji. W  procesie rekrutacyjnym, w walce o staż, zmienią się kryteria, na podstawie których będą zapadały decyzje.

– Chcemy patrzeć nie tylko na oceny w procesie rekrutacyjnym, na staże w administracji publicznej, ale również na zainteresowania, hobby, pracę społeczną – dodał szef rządu.

Premier zapowiedział też lepszą synchronizację informacji dotyczących staży, praktyk i możliwości wejścia w administrację publiczną.

– Poprzez specjalną stronę internetową, która już jest skonstruowana dla Kancelarii Premiera oraz Ministerstwa Finansów, będziemy dołączać kolejne ministerstwa – powiedział Mateusz Morawiecki.

W trakcie Gali Liderów Innowacji GovTech Polska premier zachęcał młodych ludzi, by swoją przyszłość wiązali z administracją publiczną.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl