Cypr: porwany egipski samolot wylądował w Larnace 

Uprowadzony egipski samolot pasażerski z 62 osobami na pokładzie  (55 pasażerów i 7 członków załogi) wylądował na lotnisku w Larnace na Cyprze – poinformowała cypryjska telewizja państwowa RIK. Według miejscowego radia na pokładzie maszyny znajduje się uzbrojony mężczyzna.

Władze Cypru poinformowały, że na pokładzie uprowadzonego we wtorek samolotu linii EgyptAir, który wylądował na lotnisku w Larnace, może znajdować się ładunek wybuchowy. Według agencji Reutera porwany samolot to Airbus 320.

Wcześniej źródła w cypryjskiej policji i urzędzie lotnictwa cywilnego, na które powołuje się Reuters, przekazały, że maszyna została zmuszona do zejścia z kursu na trasie między Aleksandrią a Kairem i do lotu w stronę Cypru.

Jak podają cypryjskie władze, na które powołuje się agencja Associated Press, chodzi o samolot linii EgyptAir wykonujący rejs z Aleksandrii do Kairu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl