Wyłowiono ponad 40 ciał katastrofy samolotu AirAsia

Z Morza Jawajskiego wyłowiono ponad 40 ciał ofiar katastrofy samolotu malezyjskich linii AirAsia, który w niedzielę zniknął z radarów, lecąc z indonezyjskiego miasta Surabaja do Singapuru – poinformowała rzeczniczka indonezyjskiej marynarki wojennej.

Na pokładzie Airbusa A320-200 znajdowały się 162 osoby.

Wcześniej informowano, że odnalezione na Morzu Jawajskim obiekty to szczątki zaginionego w niedzielę samolotu malezyjskich linii AirAsia, który najpewniej runął do morza – powiedział agencji AFP dyrektor generalny indonezyjskiego lotnictwa cywilnego Djoko Murjatmodjo.

Wcześniej rzecznik indonezyjskiej armii Agus Dwi Putrato, cytowany przez AFP, poinformował, że znaleziono około dziesięciu dużych obiektów i wiele mniejszych, w białym kolorze. Jedne szczątki przypominały drzwi samolotu, a inne ratunkową zjeżdżalnię w samolocie.

Telewizja indonezyjska pokazała ujęcia kilku obiektów unoszących się na Morzu Jawajskim.

Airbus A320 należący do taniego malezyjskiego przewoźnika AirAsia zniknął z radarów o godz. 6.17 (0.17 czasu polskiego) w niedzielę, lecąc w gęstych chmurach burzowych z indonezyjskiego miasta Surabaja do Singapuru. W momencie utraty łączności samolot, którym podróżowali głównie Indonezyjczycy, znajdował się najprawdopodobniej nad Morzem Jawajskim, między wyspami Borneo i Jawa.

We wtorek zwiększono obszar poszukiwań poza pierwotny tor lotu maszyny. USA wysłały tam okręt wojenny.

Co najmniej 30 statków i 21 samolotów z Indonezji, Australii, Malezji, Singapuru i Korei Południowej przeszukuje obszar o powierzchni 10 tys. mil kwadratowych.

 

PAP/TV Trwam News

drukuj