fot. twitter.com/MiastoGdynia

Costa Pacifica z wizytą w gdyńskim porcie

Do gdyńskiego portu zawinął włoski wycieczkowiec Costa Pacifica. Jego pasażerowie zeszli na ląd, żeby zwiedzić Trójmiasto, a jednostka stała się atrakcją dla mieszkańców i turystów przebywających w Gdyni. 


Wycieczkowiec zacumował przy Nabrzeżu Francuskim w gdyńskim porcie. Jednostka ma ponad 290 metrów długości i 25 metrów szerokości. Ma siedemnaście pokładów pasażerskich. Wpłynięcie Costa Pacifica potwierdza, że port w Gdyni może przyjmować największe wycieczkowce, jakie mogą wpłynąć na Bałtyk. 

– Statki, które do nas wpływają, mogą wejść w każdych warunkach pogodowych. Nie wymagają też żadnej pomocy holowników. To powoduje, że kapitanowie i armatorzy bardzo nasz port lubią – zaznaczył Marcin Krzesiński, dyrektor ds. marketingu i współpracy z zarządu Morskiego Portu Gdynia.

Chcemy wspierać rozwój portu. Ma on strategiczne znaczenie dla państwa polskiego – zadeklarowała poseł PiS Dorota Arciszewska-Mielewczyk. 

– To jest gwarancja rozwoju całego regionu pod względem turystycznym, energetycznym, ekonomicznym. To jest uruchamianie nowych rodzajów statków, przewozy promowe, rozkwit turystyki i handlu –  podkreśliła Dorota Arciszewska-Mielewczyk, przewodnicząca sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Wycieczkowiec Costa Pacifica, który wpłynął do Gdyni, pływa pod włoską banderą. Na pokładzie znajdują się m.in. 4 baseny, boisko do koszykówki, kino, kompleks SPA, salon fryzjerski, kasyno, siłownia oraz pięć restauracji i 12 barów. Costa Pacifica może zabrać na pokład 3780 pasażerów i 1110 członków załogi.

TV Trwam News/RIRM

drukuj