fot. pixabay.com

Coraz więcej Polaków przekazuje 1 % podatku

Z roku na rok coraz więcej Polaków przekazuje 1 % podatku organizacjom pożytku publicznego. W tym roku na ten cel przekazano aż jeden miliard złotych.

Polacy są coraz hojniejsi. Pula pieniędzy na rzecz organizacji społecznie użytecznych z roku na rok jest większa.

– Jeżeli spojrzymy z perspektywy całego kraju, to jest to ponad miliard złotych –  tyle Krajowa Administracja Skarbowa przekazała organizacjom pożytku publicznego w związku z dyspozycjami, jakie złożyli podatnicy w swoim zeznaniu podatkowym – mówiła Małgorzata Spychała z Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Najwięcej pieniędzy przekazali podatnicy ze  Śląska, Mazowsza i Wielkopolski. W Wielkopolsce tego typu organizacje wsparto kwotą 104 milionów złotych. Wzrost jest widoczny niemal w każdym urzędzie skarbowym. Przybywa też osób, które decydują się na przekazanie 1 %.

– W tym roku udało nam się zebrać ponad 1 mln 540 tysięcy złotych. W stosunku do ubiegłego roku jest to przyrost o ponad 62 tysiące – wyjaśniła Agnieszka Zmudzińska, naczelnik Urzędu Skarbowego Poznań- Grunwald.

Przypomnijmy, że możliwość przekazywania 1 % podatku na rzecz organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego istnieje od 2003 roku. To dzięki takiej formie wsparcia swoją działalność prowadzi Fundacja „Nasza Przyszłość”, która pomaga kształtować charaktery dzieci i młodzieży oraz upowszechniać dziedzictwo narodowe i polską kulturę.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl