fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna

Coraz więcej migrantów przylatuje do Rosji

Straż Graniczna obserwuje nowy trend migracji. Coraz więcej nielegalnych migrantów ze swoich krajów przylatuje do Rosji, a stamtąd na Białoruś i na granicę.

Minionej doby z Białorusi do Polski próbowało nielegalnie przedostać się osiem osób.

„Na odcinku Placówki Straży Granicznej w Płaskiej trzech obywateli Jemenu przeszło na stronę Polski przez rzekę Wołkuszanka. Ponadto w środę zatrzymano pięciu mężczyzn – czterech obywateli Sri Lanki i obywatela Afganistanu. Cudzoziemcy na Białoruś przylecieli z Rosji” – poinformowała na Twitterze Straż Graniczna.

https://twitter.com/Straz_Graniczna/status/1489140629062008836?s=20&t=0nsh9sG5pH7Iyniqs9uPOg

W tym roku Straż Graniczna obserwuje nowy trend nielegalnej migracji do Unii Europejskiej. Około dwóch trzecich zatrzymanych przez Straż Graniczną w Polsce przedostaje się ze swoich krajów pochodzenia do Rosji, najczęściej do Moskwy. Następnie jadą na Białoruś i na granicę – zaznaczyła por. Anna Michalska, rzecznik Straży Granicznej.

„Migranci ze Sri Lanki przyznali, że przylecieli przez Dubaj do Moskwy, a stamtąd do Mińska. Natomiast obywatele Jemenu dostali się wpierw do Sudanu, a następnie do Moskwy. Tam nawet chcieli zostać, ale usłyszeli, że mogą sobie jechać na Białoruś, a stamtąd na Zachód” – powiedziała por. Anna Michalska.

Rzecznik Straży Granicznej poinformowała, że w styczniu zatrzymanych zostało 39 migrantów – najwięcej obywateli Sri Lanki. Migranci zostali umieszczeni w ośrodkach dla cudzoziemców. Część z nich złożyła wnioski o objęcie ochroną międzynarodową w Polsce.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl