Chwała niezłomnym obrońcom wolności

W przeddzień 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na placu Krasińskich, gdzie mieści się pomnik Powstania Warszawskiego, sprawowana była uroczysta Msza św. polowa. W czasie Eucharystii modlitwą otoczono żyjących i poległych powstańców oraz naszą Ojczyznę.

Eucharystii przewodniczył biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek. –  Niech z tego symbolicznego placu, z serca polskiej stolicy w przeddzień 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego wzniesie się błagalna modlitwa o pokój. Oby już nigdy nie było zabitych, rannych, okaleczonych i osieroconych. Wyciągnijmy wnioski z historii. Zatrzymajmy nienawiść i odwet. Niech cierpliwy i rozważny dialog pomoże rozwiązać nawet najtrudniejsze problemy współczesnego świata – apelował ks. bp Guzdek.

Biskup polowy podkreślił w homilii, że iskra wolności zapalona w tym czasie w sercach wielu Polaków już nigdy nie zgasła. – Była także podtrzymywana w trudnej powojennej rzeczywistości. Z tego ducha czerpali natchnienie i siły twórcy solidarnościowych przemian, których owocem była upragniona wolność dla Polski i innych krajów Europy – mówił.

Źródło: Nasz Dziennik

drukuj