Chiny: Policja zastrzeliła 14 osób podczas rozruchów w Sinkiangu

Chińska policja zastrzeliła 14 osób podczas zamieszek niedaleko miasta Kaszgar w Sinkiangu (Xinjiangu), regionie autonomicznym na północnym zachodzie Chin – poinformowały w poniedziałek lokalne władze. W niedzielnych rozruchach zginęło także dwóch policjantów. 

Jak oświadczył na swojej stronie internetowej rząd Sinkiangu, policja została zaatakowana przez tłum nożami w momencie, gdy chciała aresztować „podejrzanych przestępców” w wiosce niedaleko Kaszgaru. Eksplodowały też ładunki wybuchowe. „Policja odpowiedziała w sposób zdecydowany” – oświadczyły władze Sinkiangu. Dwie osoby zatrzymano i wszczęto śledztwo w sprawie rozruchów.

Według państwowych mediów co najmniej dziewięcioro cywilów i dwóch policjantów zginęło w ubiegłym miesiącu, gdy grupa ludzi uzbrojonych w noże i siekiery zaatakowała posterunek policji w pobliżu Kaszgaru.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl