fot. PAP/EPA

Chiny: Na rzece Jangcy zatonął statek z ponad 450 osobami na pokładzie

W Chinach na rzece Jangcy zatonął w poniedziałek wieczorem czasu lokalnego statek pasażerski z ponad 450 osobami na pokładzie – podała państwowa agencja prasowa Xinhua. Na miejsce katastrofy, gdzie trwa akcja ratunkowa udał się premier Li Keqiang.

Do zdarzenia doszło w prowincji Hebei na wschodzie kraju. Statek płynął z miasta Nankin do Czungcing w środkowej części Chin. O udzielenie pilnej pomocy potrzebującym zaapelował prezydent kraju Xi Jinping. Na miejsce udał się natomiast szef rządu, aby osobiście nadzorować akcją ratunkową.

Do tej pory ratownikom udało się wyciągnąć z wody osiem osób. Xinhua dodaje, że wśród uratowanych są kapitan i główny inżynier. Z ich relacji wynika, że kiedy doszło do załamania pogody statek zaczął szybko nabierać wody. Agencja zwraca uwagę, że zła pogoda spowalnia akcję ratunkową – w okolicy, w której doszło do katastrofy przechodzi cyklon. To właśnie silny wiatr i mocne opady deszczu miały doprowadzić do zatonięcia.

Xinhua podkreśla, że na pokładzie statku znajdowało się 405 pasażerów z Chin, pięciu pracowników biur podróży i 47 członków załogi.

 

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj