pixabay.com

Chile szczepi przeciwko SARS-CoV-2 lwy, tygrysy, pumy i orangutany

W znajdującym się w stolicy Chile zoo Buin zaszczepiono w poniedziałek drugą dawką szczepionki przeciwko COVID-19 po trzy lwy, tygrysy i pumy oraz 26-letniego orangutana. Pierwszą dawkę zwierzęta otrzymały 13 grudnia 2021 roku – podał portal news24.com.

Chile jest pierwszym krajem w Ameryce Południowej, który zaszczepił znajdujące się w zoo zwierzęta. Wybrane gatunki są wysoce narażone na zakażenie koronawirusem, który dotąd wykryto u małp, dużych kotów, hipopotamów, saren, zwierząt domowych i norek.

Podany preparat jest przygotowaną specjalnie dla zwierząt szczepionką, która nie trafiła jeszcze do sprzedaży.

„Naszym celem jest ochrona zwierząt najbardziej narażonych na zakażenie SARS-COV-2” – powiedział Sebastian Celis, dyrektor departamentu weterynaryjnego znajdującego się w Santiago zoo.

Naukowcy odkryli również zdolność przenoszenia koronawirusa pomiędzy sarnami – poinformował w poniedziałek portal 7news.com.au. Chociaż dotąd nie wykryto możliwości przenoszenia wirusa z saren na ludzi, naukowcy ostrzegają, że taki scenariusz jest możliwy.

Zdaniem specjalistów odkrycie może znacząco skomplikować próby pokonania pandemii COVID-19.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl