Martynika: Policja starła się z pracownikami służby zdrowia protestującymi przeciwko paszportom COVID-owym

Podczas manifestacji pracowników służby zdrowia przeciwko paszportom COVID-owym doszło do starć z policją. Główna placówka medyczna w stolicy Martyniki, terytorium zamorskiego Francji, Fort-de-France od poniedziałku kontroluje paszporty COVID-owe pacjentów, gości i personelu.

Policja zatrzymała 3 osoby podczas piątkowej manifestacji. Dwóch pracowników szpitala zostało zwolnionych w sobotę z aresztu. Zatrzymanym nie postawiono jeszcze żadnych zarzutów.

Prefekt Martyniki Stanislas Cazelles i dyrektor Regionalnej Agencji Zdrowia (ARS) Jerome Viguier potępili incydenty, które miały miejsce w placówce medycznej CHU w Fort-de-France.

„W okresie zagrożenia zdrowia wszystkie wysiłki muszą koncentrować się na walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa” – przypomnieli.

Policja i żandarmi pojawili się w szpitalu im. Pierre’a Zobdy Quitmana, aby chronić pracowników firmy odpowiedzialnych za sprawdzanie przepustek zdrowotnych.

Mieszkańcy Martyniki sprzeciwiają się kontrolom paszportów COVID-owych w miejscach publicznych. Wyspa ma niskie wskaźniki szczepień przeciwko koronawirusowi (około 35,5 proc.).

PAP

drukuj