Chcę się zająć sprawami polityki regionalnej

Monitorowanie równomiernego podziału środków unijnych w województwie mazowieckim to pierwsze zadanie, jakie postawił przed sobą dotychczas poseł RP Zbigniew Kuźmiuk.

Polityk otrzymał najwięcej głosów ze wszystkich kandydatów w okręgu mazowieckim.

Poseł zapowiedział, że jako europarlamentarzysta będzie pilotował dalsze losy petycji w sprawie nierównomiernego podziału środków unijnych w województwie mazowieckiem, którą złożyli do Parlamentu Europejskiego politycy z jego ugrupowania.

„Będziemy starali się ją tak pilotować, by pojawiła się u nas misja Parlamentu Europejskiego czy przedstawiciele Komisji Europejskiej” – powiedział poseł.

Przede wszystkim chcę się zająć sprawami polityki regionalnej. Otóż, polityka regionalna realizowana przez Unię Europejską to polityka wyrównywania poziomów rozwoju tzw. polityka spójności. Natomiast niestety na terenie  województwa, przez które zostałem wybrany, raczej jest realizowana polityka antyspójności tzn. różnice pomiędzy poszczególnymi obszarami tego województwa, zamiast się zmniejszać, raczej się pogłębiają. Mówiąc wprost: więcej środków dostają bogatsi, a wyraźnie mniej biedniejsi – zaznaczył poseł Zbigniew Kuźmiuk.

Inne, ważne kwestie, jak dodał poseł, to uruchomienie wspólnej polityki rodzinnej, problem wyrównania dopłat i sprzeciw wobec zaostrzenia polityki klimatycznej.

RIRM

drukuj