fot. cbsp.policja.pl

CBŚP rozbiło grupę produkującą i sprzedającą nielegalne leki

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili grupę przestępców zajmujących się produkcją i sprzedażą nielegalnych leków. W sprawie zatrzymano siedem osób.

Do zatrzymań doszło na terenie województwa kujawsko–pomorskiego. To właśnie tutaj działała grupa co najmniej kilku osób zajmująca się produkcją, przechowywaniem i sprzedażą nielegalnych medykamentów. Cześć z nich docierała do Polski z Chin. Nielegalne substancje trafiały na teren Polski, jak i  innych krajów Unii Europejskiej. Sprzedawano je przez internet. Do klientów docierały w przesyłkach kurierskich. Aby ukryć nielegalną działalność, przesyłki były nadawane z przygranicznych województw Polski.

W sprawie zatrzymano siedem osób, w tym szefa gangu. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilka tysięcy gotowych produktów o deklarowanym działaniu leczniczym m.in. przeciwnowotworowym, anabolicznym i proerekcyjnym, jak i ich półproduktów. Wartość przejętego towaru wstępnie oszacowano na milion złotych.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. Podejrzanemu o kierowanie grupą grozi do 15 lat pozbawienia wolności, pozostałym – do 12 lat więzienia. Wobec trójki podejrzanych zastosowano areszt tymczasowy na trzy miesiące.

TV Trwam News/RIRM

drukuj