fot. cbsp.policja.pl

CBŚP rozbiło gang handlujący nielegalnym tytoniem i alkoholem

Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą, która specjalizowała się w handlu nielegalnym tytoniem i alkoholem. Zatrzymano 13 osób; gang mógł wprowadzić na rynek nawet 150 ton tytoniu – poinformowało dziś PAP CBŚP.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Kalisza, we współpracy z funkcjonariuszami Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej i Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego, w tym samym momencie weszli do wytypowanych mieszkań i posesji w kilku miejscowościach na terenie województw: wielkopolskiego i łódzkiego.

Jak poinformowała PAP rzecznik prasowa CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz, zlikwidowano osiem magazynów papierosów i alkoholu. Zabezpieczono maszynę do cięcia tytoniu, prawie milion papierosów, 5 ton tytoniu i prawie 1000 litrów spirytusu.

„Zatrzymanych zostało 13 osób. Policjanci już wiedzą, że grupa mogła wprowadzić na rynek 150 ton nielegalnego tytoniu” – powiedziała Iwona Jurkiewicz.

Ośmiu osobom w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się nielegalnym handlem wyrobami spirytusowymi oraz tytoniowymi bez akcyzy.

Decyzją Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim sześciu zatrzymanych zostało aresztowanych. Wobec czterech osób prokurator zastosował poręczenie majątkowe, dozory policji i zakazy opuszczania kraju.

„Sprawa ma charakter rozwojowy” – powiedziała rzeczniczka CBŚP.

PAP/RIRM

drukuj