fot. twitter.com/CBAgovPL

CBA zatrzymało Rafała Baniaka – szefa Pracodawców RP, byłego wiceministra skarbu w rządzie PO-PSL

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało szefa Pracodawców RP, b. wiceministra skarbu, Rafała Baniaka. Jego adwokat w oświadczeniu zapewnił, że uważa się on za osobę niewinną i zgodził się na używanie nazwiska i wizerunku.

Na polecenie śląskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach funkcjonariusze z wrocławskiej delegatury zatrzymali cztery osoby.

Zatrzymań dokonano na Mazowszu i Śląsku. Funkcjonariusze CBA prowadzą też przeszukania w kilkunastu lokalizacjach na terenie całego kraju, m.in. w urzędzie m.st. Warszawy oraz Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania Miasta Warszawy.

„Wśród zatrzymanych są prezes Zarządu Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej oraz trzej przedsiębiorcy” – podał zespół.

„Na tym etapie z uwagi na to, że czynności są w toku to wszystko, co możemy przekazać” – zaznaczył zespół prasowy CBA.

W oświadczeniu potwierdzającym zatrzymanie Rafała Baniaka jego adwokat poprosił, aby w publikacjach używać jego pełnych danych osobowych i nie zanonimizowanego wizerunku.

„Rafał Baniak uważa się za osobę niewinną i nie ma nic do ukrycia” – napisał adwokat Maciej Zaborowski.

Zaznaczył, że Rafał Baniak jest osobą publiczną i nigdy nie uchylał się od udziału w czynnościach prowadzonych przez sąd czy prokuraturę.

„Gdyby został wezwany na przesłuchanie, stawiłby się na nie bez zwłoki” – zapewnił adwokat zatrzymanego.

Zapowiedział, że po zakończeniu czynności prowadzonych przez prokuraturę, Rafał Baniak odniesie się do treści stawianych mu zarzutów.

„Do tego czasu apelujemy do dziennikarzy i wszystkich przedstawicieli świata mediów o nieferowanie wyroków i nieprzesądzanie o niczyjej winie” – napisał w oświadczeniu mecenas Maciej Zaborowski.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl