CBA potrzebuje nowych agentów

Centralne Biuro Antykorupcyjne potrzebuje nowych agentów. Szacuje się, że w ciągu dwóch lat przyjmie do pracy 500 pracowników – informuje „Rzeczpospolita”.

Centralne Biuro Antykorupcyjne potrzebuje setek nowych agentów, by sprostać wszystkim korupcjom i aferom gospodarczym – informuje „Rzeczpospolita”. W ciągu dwóch najbliższych lat CBA przyjmie do pracy 500 pracowników, czyli połowę obecnej kadry. Na ich zatrudnienie oraz wyposażenie służba otrzyma 80 mln zł, a przyszłoroczny budżet wzrośnie o jedną czwartą – prawie do 200 mln zł.

Poszukiwanie kandydatów do czynnej służby może mieć związek z nowymi zadaniami, które będą stać przed agentami. Jak informuje dziennik, CBA przygotowuje się do przejęcia od Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zadań z zakresu bezpieczeństwa ekonomicznego państwa. Biuro prowadzi także śledztwa w sprawie afery reprywatyzacyjnej oraz wyłudzeń podatku VAT. Co roku do służby zgłasza się nawet 2 tys. kandydatów. Przyjętych zostaje natomiast tylko kilkanaście osób. Od 2016 r. liczba wzrosła do 100 nowych agentów rocznie. Poszukiwani do służby są m.in. prawnicy, teleinformatycy, ekonomiści, analitycy lub policjanci.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl