fot. 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie

Caritas przygotowuje świąteczne paczki dla potrzebujących

Mimo trwającej pandemii, Caritas nie zapomina o osobach potrzebujących. Cały czas wydawane są posiłki. Instytucja charytatywna przygotowuje także świąteczne paczki, które w wielu miastach będą wydawane w Wielką Sobotę.

Ojciec Święty Franciszek przypominał wielokrotnie, że czas Wielkiego Postu jest także po to, by w sposób szczególny okazywać sobie bliskość.

– Ostatni tydzień daje możliwość pomyślenia, jak udało nam się przeżyć Wielki Post – czy wypełniliśmy post, modlitwę i czy była też jałmużna. To jest czas, kiedy można jeszcze obdarować jałmużną najbardziej potrzebujących – mówi Paweł Trawka z Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

To właśnie Caritas poprzez swoją pomoc najuboższym wypełnia to zadanie.

Mimo pandemii, Caritas w Gdańsku działa bardzo prężnie. Jadłodajnia wydaje posiłki 7 dni w tygodniu. Pandemia spowodowała, że uruchomiono również nową formułę wsparcia osób starszych i samotnych.

– W ramach wolontariatu domowego przygotowujemy „Bożych kurierów” – obiady w naszym barze są zapakowane w sposób pozwalający przechowywać je kilka dni w lodówce. Dlatego taki pakiet obiadowy, tygodniowy, zawożony jest raz w tygodniu – wyjaśnia ks. Janusz Steć, dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Działalność Caritas w okresie przedświątecznym skupiona jest na pomocy żywnościowej w różnych formach. W tym roku z powodu pandemii w wielu miejscach nie odbyły się tradycyjne zbiorki żywności w sklepach. Tam, gdzie nie było to możliwe, przygotowano specjalne torby, które otrzymały parafie.

– Przy pomocy parafialnych zespołów Caritas, a także dzięki współpracy z księżmi, wydajemy torby osobom, które chciałyby je wypełnić produktami o długim terminie przydatności. Następnie są one zwracane do parafii i do nas – mówi Agata Papierz z Caritas Archidiecezji Białostockiej.

Z tych produktów przygotowywane są świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących – wyjaśnia Agata Papierz.

W wielu miastach świąteczne paczki z żywnością będą wydawane osobom potrzebującym w Wielką Sobotę.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl