fot. caritas.pl/Caritas Polska

Caritas Polska zaprasza wolontariuszy na cykl webinariów poświęconych przygotowaniu Dnia Dobra

Caritas Polska organizuje cykl webinariów dla wolontariuszy, którzy będą chcieli włączyć się w przygotowanie „Dnia Dobra”, czyli wspólnego, powszechnego i aktywnego świętowania Niedzieli Bożego Miłosierdzia święta patronalnego organizacji.

Caritas Polska poinformowała, że 26 stycznia br. ruszą cotygodniowe webinaria, podczas których wolontariusze „będą uczyć się budować zespoły”, poznawać „metody skutecznego zarządzania” oraz sposoby promocji wydarzeń w mediach.

Dwa, spośród pięciu webinariów „Dobrych Warsztatów”, będzie poświęconych formacji duchowej. Poprowadzi je wicedyrektor Caritas Polska, br. Cordiana Szwarca OFM.

„Do udziału w +Dobrych Warsztatach+, cyklu darmowych webinariów odbywających się na platformie Teams, zaproszeni są wszyscy wolontariusze, którzy dołączyli do grona organizatorów +Dnia Dobra+ lub to planują” – zaznaczono w komunikacie.

Chętni mogą wypełnić formularz oraz dołączyć do grona organizatorów Dnia Dobra, rejestrując się na stronie www.dziendobra.pl. Na pytania odpowiada koordynatorka warsztatów Ania Morleo pod numerem tel. 735 255 169, lub e-mail: [email protected].

„Dzień Dobra” to radosne i huczne świętowanie Niedzieli Miłosierdzia Bożego, które co roku obchodzona jest w Kościele katolickim tydzień po Wielkanocy. Jest to także święto patronalne Caritas, największej charytatywnej organizacji pozarządowej w Polsce, w której strukturach działa 90 tys. wolontariuszy.

W tym dniu w całej Polsce odbędą się pikniki rodzinne, konkursy, biegi, kiermasze, gry terenowe, warsztaty, koncerty i wiele innych atrakcji.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl