fot. caritas

Caritas Polska pomoże poszkodowanym w trzęsieniu ziemi we Włoszech

Caritas Polska rozpoczyna zbiórkę środków dla osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi na terenie środkowych Włoch. To odpowiedź na apel Ojca Świętego Franciszka oraz włoskiej Caritas o wsparcie ofiar kataklizmu.

Jak poinformował premier Włoch, w trzęsieniu o sile 6,2 w skali Richtera, zginęło co najmniej 247 osób. Wciąż trwa akcja ratunkowa. Wiele osób nadal znajduje się po gruzami.

Caritas Italiana pracuje już nad planem długofalowej pomocy dla tych, którzy przeżyli. Większość z nich straciła dobytek całego życia i nie ma teraz dachu nad głową.

Poszkodowanych w trzęsieniu ziemi można wesprzeć na kilka sposobów – mówi ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

To, co możemy w tej chwili zrobić, to wysłać SMS na nr 72052, albo wpłacić pieniądze na nasze konto Caritas. Wszystkie informacje można znaleźć na naszej stronie internetowej www.caritas.pl. Z drugiej strony, bardzo ważna jest modlitwa i wsparcie duchowe, bo wiadomo, że nie jesteśmy w stanie wszystkim pomóc materialnie, a tam bardzo dużo ludzi znalazło się w tragicznej sytuacji i potrzebuje teraz również duchowego wsparcia – podkreśla ks. Marian Subocz.

Kościół we Włoszech bezpośrednio po tragedii przekazał milion euro na pomoc ofiarom kataklizmu.

Zwrócił się także z apelem o międzynarodowe wsparcie włoskiej Caritas w niesieniu pomocy.

RIRM

drukuj