fot. PAP/Darek Delmanowicz

Campus Polska Przyszłości

Dziś początek wydarzenia organizowanego przez Rafała Trzaskowskiego. Campus Polska Przyszłości ma potrwać do 2 września.

Olsztyn to miasto, które Rafał Trzaskowski wybrał, by na nowo zaistnieć w polityce.

„Wymyślimy nową Polskę, Polskę, w której dobra edukacja daje dobrą pracę, w której oddycha się czystym powietrzem” – mówił w zaproszeniu Rafał Trzaskowski.

Campus Polska Przyszłości jest organizowany przez ruch Rafała Trzaskowskiego. Ma zagospodarować kapitał polityczny, jaki prezydent Warszawy zdobył w trakcie wyborczego starcia z Andrzejem Dudą. W Olsztynie zaplanowano ponad 100 panelów i warsztatów. Do udziału w wydarzeniu wyselekcjonowano ludzi młodych, polityków, naukowców i twórców. W inauguracji wydarzenia udział weźmie Donald Tusk.

– To nie Platforma Obywatelska potrzebuje Campusu Polska, ale Rafał Trzaskowski, dla którego od momentu powrotu Donalda Tuska, jest to jedyna możliwość, żeby budować jakąś polityczną niezależność czy podmiotowość – wskazuje politolog Bartosz Brzyski.

Wśród osób, które wezmą udział w Campusie, są czołowi politycy Platformy Obywatelskiej. Wydarzenie było zapowiadane od dawna, jeszcze przed powrotem, jaki ogłosił Donald Tusk. Po tym, jak w Platformie zmienił się ster, wielu uznało, że swoją szansę na kierowanie partią przespał właśnie Rafał Trzaskowski.

– Platforma Obywatelska w tej chwili Campusu nie potrzebuje z tego względu, że głównie przez Donalda Tuska będzie dążyła do integracji całego swojego obozu. Campus tutaj nie pasuje jako autorski projekt Rafała Trzaskowskiego – dodał Bartosz Brzyski.

 

TV Trwam News

drukuj