Były szef ABW: groteskowe ataki na Macierewicza

Od kilku miesięcy, jeżeli nie od kilku lat trwa proces, w którym byli oficerowie WSI próbują doprowadzić w Polsce do zmian na scenie politycznej. Próbują wręcz doprowadzić do zakonserwowania obecnego układu – powiedział Bogdan Święczkowski, były szef ABW.        

Jak dodaje, taki układ jest na rękę naszemu sąsiadowi na Wschodzie, a także wielu grupom interesu, wielkiego biznesu. Podkreśla on, że podejmowane są różnego rodzaju operacje przez tych oficerów, być może inspirowane przez wywiady obcych państw.

W ostatnim czasie, jak mówi, działania inspirowania gazet i mediów nasiliły się, ponieważ partie opozycyjne zyskują w sondażach. Mogą przejąć władzę i zacząć się oczyszczaniem państwa.

Dziś prorządowa „Gazeta Wyborcza” napisała, że gdy PiS przegrał wybory w 2007 roku, z komputerów kontrwywiadu wojskowego kierowanego przez posła Antoniego Macierewicza skopiowano i wyniesiono bazę danych tysięcy agentów. Według dziennika kontrwywiad zawiadomił o tym prokuraturę i trwa śledztwo.

– Z raportu likwidacji WSI a także z innych materiałów dostępnych publicznie, wiemy, iż wielu oficerów WSI zaangażowanych było w różnego rodzaju operacje gospodarcze i finansowe, które przynosiły olbrzymie zyski. I niewątpliwie obawa o utratę miejsc pracy, możliwości funkcjonowania w życiu publicznym prowokuje te absurdalne, groteskowe ataki na ministra Macierewicza, na osoby będące w Komisji Likwidacyjnej czy Weryfikacyjnej. Proszę pamiętać, że gdyby to była prawda, gdyby jakiekolwiek dokumenty, informacje zniknęły z komputerów służb wojskowych, to 7 lat już dawno wystarczyłoby na wyjaśnienie tej sytuacji – zauważa Bogdan Święczkowski, były szef ABW.

Święczkowski dodaje, że po przejęciu władzy przez PO w 2007 roku doszło do wielu nieprawidłowości przy przejmowaniu majątku i materiałów przez nowych szefów wojskowych służb specjalnych od szefów powołanych za rządów Jarosława Kaczyńskiego.

Jak dodaje, to ta władza mogła doprowadzić do tego, iż część informacji istotnych z punktu bezpieczeństwa państwa mogła zostać utrudniona.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl