Burmistrz podtrzymuje decyzję o likwidacji szkoły w Kępkach. Możliwy protest głodowy

Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego nie pojawił się na dzisiejszym spotkaniu z rodzicami dzieci uczących się w katolickiej szkole podstawowej i przedszkolu w Kępkach. Podtrzymuje on jednak decyzję o likwidacji placówki. Niewykluczone, że dojdzie do protestu głodowego.

W czwartek w szkole podstawowej i przedszkolu prowadzonych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich z radnymi miasta spotkali się rodzice dzieci uczących się w katolickiej szkole podstawowej i przedszkolu w Kępkach. Burmistrz Jacek Michalski niestety nie pojawił się na spotkaniu; przekazał jednak informację, że podtrzymuje decyzję o nieprzedłużeniu umowy użyczenia szkolnego budynku.

Rodzice czują się zignorowani; zapowiadają jednak, że będą walczyć do końca – mówi Katarzyna Wojtaszek, przewodnicząca Rady Rodziców szkoły w Kępkach.

– To jest po prostu przykre. Rodzice poczuli się oszukani i po raz kolejny zignorowani. Mamy nadzieję na to spotkanie. Zostawiamy jeszcze ten tydzień na podjęcie decyzji o spotkania z komisją, z radą. Na pewno będziemy walczyć, co zresztą było widać w trakcie przejścia rodziców, że ta walka będzie. To nie jest tylko moje zdanie, ale też innych rodziców. Ja jestem tu tylko przedstawicielem szarej społeczności, która chce walczyć dla swoich dzieci – akcentowała Katarzyna Wojtaszek.

Jak podkreślają rodzice, nauczyciele i dyrekcja szkoły – decyzja władz samorządowych jest niezrozumiała. Niewykluczone, że dojdzie do protestu głodowego – zapowiada Anna Góra.

– Naprawdę chciało mi się płakać. Jestem bardzo zdenerwowana; nie wiem co będzie dalej. Trzeba walczyć. Po raz czwarty – razem z kolegą – walczymy tutaj o tę szkołę. Walczyliśmy o prom; przypinaliśmy się łańcuchami, żeby tylko nam go nie zabrali. Nie zabrali nam go, później postawili nam most. Tak samo też będzie ze szkołą – na pewno jej nie oddamy. Z tego co wiem, będzie strajk głodowy – na pewno – zaznaczyła Anna Góra.

Szkołę podstawową i bezpłatny oddział przedszkolny prowadzi i finansuje stowarzyszenie, które zorganizowało w całej Polsce 120 placówek. Decyzja Rady Gminy Nowy Dwór Gdański tym bardziej budzi oburzenie, iż gmina nie dokłada ani złotówki do funkcjonowania placówki. Obecnie w szkole podstawowej i przedszkolu uczy się 61 dzieci.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl