Zlot motocyklistów w ośrodku Caritas w Popowie

Zlot Motocyklowy „Nie tylko dla orłów” odbędzie się w tym roku od 7 do 9 czerwca w ośrodku Caritas Diecezji Płockiej w Popowie koło Serocka nad Zalewem Zegrzyńskim (Mazowieckie).

Jak poinformowała płocka Caritas, organizatorzy zlotu, klub Eagles MC Poland, spodziewają się, że w imprezie weźmie udział około tysiąca miłośników jednośladów. 3. Zlot Motocyklowy „Nie tylko dla orłów” to impreza dla motocyklistów zrzeszonych w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych, ale także dla wszystkich innych miłośników motocykli.

Dotychczas miejscem spotkań uczestników zlotu były pola namiotowe i kempingi; w tym roku po raz pierwszy spotkanie odbędzie się w ośrodku Caritas Diecezji Płockiej w Popowie, ok. 40 km od Warszawy.

Oczywiście dla chętnych znajdzie się również miejsce kempingowe, ale nasz ośrodek dysponuje m.in. ponad 100 miejscami hotelowymi, a także kilkuosobowymi drewnianymi domkami. Kilkuhektarowa przestrzeń na pewno pomieści wszystkich chętnych – zapewnił, cytowany w komunikacie Caritas, ks. Łukasz Nowak, kierownik ośrodka w Popowie.

W trakcie zlotu zaplanowano koncerty, pokazy ratownictwa medycznego, a także futbolu amerykańskiego w wykonaniu drużyny Warsaw Eagles.

W 2012 r. na imprezę przybyło 800 osób. W tym roku, oprócz motocyklistów z całej Polski, organizatorzy spodziewają się także gości z Rosji, Niemiec i Bułgarii.

Ośrodek Charytatywno-Szkoleniowy Caritas im. bł. arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego w Popowie-Letnisko jest placówką, w której m.in. w czasie wakacji wypoczywają dzieci z najuboższych rodzin diecezji płockiej, a także najmłodsi z rodzin polonijnych m.in. z Białorusi i Ukrainy.

 

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl