fot. pixabay.com

Bułgarskie media: Zatrzymano kilka osób podejrzanych o szpiegostwo na rzecz Rosji

Kilka osób podejrzanych o szpiegostwo na rzecz Rosji zostało zatrzymanych w czwartek wieczorem w Sofii – poinformowały bułgarska telewizja publiczna i największa komercyjna stacja BTV. Akcję przeprowadzili funkcjonariusze Państwowej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (DANS).

Według telewizji publicznej przeprowadzono rewizje w kilku miejscach w południowej części bułgarskiej stolicy. Wcześniej radio publiczne poinformowało o wzmożonej obecności policji na ulicach Sofii i sprawdzaniu samochodów opuszczających miasto w kierunku wschodnim.

Nie wydano oficjalnego potwierdzenia wiadomości o zatrzymaniu, prokuratura nie zaprzeczyła jednak informacjom – podała telewizja publiczna.

Tamtejsze Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że w Sofii prowadzona jest operacja.

W ostatnich dwóch latach z Bułgarii wydalono sześciu rosyjskich dyplomatów oskarżonych o szpiegostwo. Ostatnim był attache wojskowy Wasilij Sazanowicz, wydalony w grudniu 2020 roku. Zarzucono mu zbieranie informacji o amerykańskich wojskowych w Bułgarii.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl