Bułgaria: w stolicy zatrzymano 150 nielegalnych imigrantów

Stu pięćdziesięciu nielegalnych imigrantów zatrzymała policja podczas dużej operacji przeprowadzonej w nocy ze środy na czwartek w centrum Sofii. Największa grupa składała się z Afgańczyków i Pakistańczyków – poinformowało MSW Bułgarii.

Imigranci mieszkali w wynajętych mieszkaniach i hostelach niedaleko jedynego stołecznego meczetu i przygotowywali się do przekroczenia zachodniej granicy Bułgarii. Część z nich nie ma dokumentów tożsamości – poinformowały siły bezpieczeństwa.

Podczas policyjnej operacji zlikwidowano też siatkę parającą się przerzucaniem nielegalnych imigrantów z Turcji. Na jej czele stał obywatel Iraku, mieszkający od 20 lat w Bułgarii oraz Somalijczyk, który przybył rok temu. Uchodźców nielegalnie przekraczających granicę turecko-bułgarską przerzucano potem do krajów zachodnioeuropejskich. Obaj organizatorzy siatki mają być wydaleni z Bułgarii i pozbawieni prawa powrotu do tego kraju przez pięć lat.

Bułgaria jest w gronie państw UE, opowiadających się za wprowadzeniem kwot dla imigrantów. Legalnie przebywa w tym kraju ok. 15 tys. uchodźców z Azji i Bliskiego Wschodu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl