twitter.com/Straz_Graniczn

Budowa zapory na granicy z Białorusią. Zespół ds. budowy zapory ma zaopiniować umowę dot. perymetrii

Zespół ds. budowy zapory na granicy z Białorusią ma dziś zaopiniować umowę dotyczącą perymetrii. Na jej podstawie zapora zostanie wyposażona w czujniki ruchu, kamery i termowizje. Koszt tego etapu inwestycji to 115 mln zł.

25 stycznia br. ruszyła budowa zapory na granicy polsko-białoruskiej. Inwestycję rozpoczęły dwie firmy.

Maciej Wąsik, wiceszef MSWiA, poinformował, że na razie wszystko odbywa się bez incydentów. Dodał, że służby policyjne, Straż Graniczna i wojsko pilnują, żeby prace budowlane przebiegały w sposób spokojny i bezpieczny.

Wiceminister wspomniał również o kolejnym etapie inwestycji, jakim jest podpisanie umowy dotyczącej bariery elektronicznej.

– Jesteśmy przekonani, że skończymy budowę w pierwszej połowie czerwca 2022 roku. Firmy mają podpisane umowy. Są one dostępne w internecie na stronie MSWiA, ponieważ zastosowaliśmy pełną jawność. Za chwilę perymetria zostanie podpisana. Myślę, że całość perymetrii zostanie ukończona dwa miesiące po budowie zapory – powiedział Maciej Wąsik.

Zapora na granicy z Białorusią będzie miała łącznie 186 km długości i ponad 5,5 m wysokości. Koszt robót budowlanych i produkcji przęseł to ponad 1,2 mld zł.

RIRM

drukuj