fot. pixabay.com

USA: 45 żołnierzy marynarki wojennej zwolniono ze służby, bo się nie zaszczepili

Marynarka wojenna USA zwolniła 45 żołnierzy, bo odmówili zaszczepienia się przeciwko COVID-19. 23 z nich było w czynnej służbie – przekazała gazeta „Navy Times”.

Marynarka do środy była ostatnim rodzajem amerykańskich sił zbrojnych, który nie zwolnił czynnych żołnierzy za niepoddanie się szczepieniu przeciwko koronawirusowi.

„Na 26 stycznia 2022 r. niezaszczepionych pozostaje 5035 żołnierzy w czynnej służbie i 2960 w rezerwie” – przekazano w oświadczeniu.

Wśród aktywnych członków amerykańskiej marynarki wojennej aż 95 proc. jest zaszczepionych przeciwko Covid-19, z czego 99 proc. co najmniej jedną dawką.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl