fot. PAP/Łukasz Gągulski

Brytyjska oferta pomocy dla ukraińskich uchodźców

Paweł Szefernaker, wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, powiedział, że brytyjski rząd przygotował konkretną ofertę pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Wiceminister spotkał się dziś w Krakowie z przedstawicielami Komisji Spraw Zagranicznych Izby Gmin. Tematem rozmowy była pomoc dla uchodźców z Ukrainy.  

Polska otrzymała już od strony brytyjskiej materiały, które będą przekazywane uchodźcom m.in. w punktach recepcyjnych. Ponadto Rządowe Centrum Bezpieczeństwa roześle komunikaty na ukraińskie numery telefonów.

Paweł Szefernaker, wiceszef MSWiA, zwrócił uwagę, że nie wszystkie kraje na zachodzie Europy przygotowały kompleksową ofertę dla Ukraińców.

– Nie jest tak, że uchodźcy, którzy jadą z Polski do Europy Zachodniej, mają ofertę z każdego państwa. Brakuje ofert i konkretów związanych z przygotowaniem innych państw. Wielka Brytanie jest przygotowana na tyle, że otrzymaliśmy od ambasador tego państwa konkretne materiały brytyjskiego rządu. Te materiały będą przekazywane uchodźcom w punktach recepcyjnych i miejscach zbiorowego zamieszkania Ukraińców w Polsce. Wszyscy, którzy będą chcieli otrzymać ofertę pobytu w Wielkiej Brytanii, otrzymają informację na ten temat – przekazał Paweł Szefernaker.

https://twitter.com/MSWiA_GOV_PL/status/1509818626416775170

Brytyjski program dla uchodźców z Ukrainy został przygotowany na trzy lata. Dotyczy osób, które zamierzają osiedlić się w tym kraju. Do Polski dotarło już ponad 2 mln 400 tys. uchodźców z Ukrainy. O PESEL wystąpiło 590 tys. osób. Jednak nie wszyscy Ukraińcy planują pozostać w Polsce.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl