fot. https://twitter.com/Policja_KSP

Lubelskie: areszt dla dwóch Ukraińców, którzy przechwytywali sygnał z kluczyków i włamywali się do aut

Trzymiesięczny areszt zastosował sąd wobec dwóch obywateli Ukrainy w wieku 28 i 35 lat, którzy podejrzani są o kradzieże z włamaniem do samochodów. Według ustaleń śledczych przechwytywali sygnał z kluczyków, a następnie kradli z pojazdów gotówkę. Grozi im do 10 lat więzienia.

O sprawie poinformowała w sobotę mł. asp. Małgorzata Skowrońska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że dwóch obywateli Ukrainy przez ostatnie pół roku dokonywało kradzieży oraz kradzieży z włamaniem do samochodów.

„Mężczyźni typowali pod kantorami osoby, które wychodziły ze znaczną ilością gotówki, po czym wykorzystywali moment, kiedy użytkownik pojazdu wysiadał z niego, pozostawiając pieniądze w środku” – przekazała policjantka.

Jak wyjaśniła, obywatele Ukrainy, posługując się specjalistycznym sprzętem uniemożliwiającym prawidłowe zamknięcie pojazdu, bezinwazyjnie otwierali pojazd i kradli z niego gotówkę. Straty wyceniono na blisko 100 tys. złotych. Dodatkowo zakładali na swój samochód podrabiane tablice rejestracyjne, aby uniemożliwić identyfikację pojazdu.

Policjanci ustalili dotychczas, że mężczyźni działali na terenie województwa lubelskiego oraz śląskiego. Niewykluczone, że na swoim koncie mają kradzieże na terenie innych regionów.

Dwóch obywateli Ukrainy w wieku 28 i 35 lat usłyszało zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, a także poruszania się samochodem na podrabianych tablicach rejestracyjnych. Sąd zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt. Grozi im do 10 lat więzienia.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl