Bruksela: Dziś spotkanie ministrów rolnictwa krajów UE

Ministrowie rolnictwa państw unijnych spotkają się dziś w Brukseli. Rada wysłucha m.in. relacji na temat suszy w Polsce. Według informacji medialnych, Polska zamierza zwrócić się do Komisji Europejskiej o wsparcie dla rolników w związku z tą klęską.

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski ma poruszyć temat suszy w trakcie rozmów z unijnymi komisarzami. Kolejną sprawą, która ma być podnoszona przez ministra jest problem afrykańskiego pomoru świń.

Wiceszef sejmowej komisji rolnictwa poseł Prawa i Sprawiedliwości Robert Telus wskazał, że do tej pory UE umywała ręce od tej sprawy, stwierdzając, że to wyłącznie problem Polski.

– To jest błędne myślenie. Po pierwsze, jesteśmy krajem UE, a po drugie, jeżeli nie poradzimy sobie z tym wirusem w Polsce, to on będzie za chwilę na terenie całej UE. Trzeba twardo mówić o tym, że to nie jest tylko problem Polski, ale całej UE i Europy. Jest tutaj potrzebne wspólne działanie, bo nie może być tak, że tylko Polska będzie podejmowała walkę z tym wirusem – mówił poseł Robert Telus.

Polska domagała się już wcześniej środków unijnych w sprawie ASF. Poprzedni minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel informował na początku roku, że trwają negocjacje z KE ws. współfinansowania bioasekuracji.

Przepisy w tej sprawie weszły w życie pod koniec lutego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl